Smar penetrujący HHS

Preparat odporny na wysokie obciążenia, doskonale penetrujący

Smar penetrujący HHS FREELUX Technical Line PRO  to najnowszej generacji środek smarny posiadający ponadprzeciętne właściwości przyczepne oraz penetrujące. Specjalna, idealnie zrównoważona formuła daje w efekcie uniwersalny środek smarujący odporny na zatarcia, oraz na działanie wysokich nacisków, obrotów i uderzeń. Dzięki najnowszej technologii, produkt posiada wyśmienite właściwości smarujące bez konieczności demontażu smarowanych elementów. Dodatkowo smar zapobiega powstawaniu korozji, silnie przywiera do każdego rodzaju materiału, jest kompatybilny z o-ringami, wszystkimi rodzajami uszczelek, elementami wykonanymi z tworzywa sztucznego oraz neutralny w środowisku lakierniczym. Produkt nie zawiera silikonów, żywic i kwasów, jest odporny na wypłukiwanie przez wodę oraz sól.

Smar penetrujący HHS z powodzeniem można stosować do smarowania min: dźwigni hamulcowych, sworzni, cięgien, drążków kierowniczych, przegubów kątowych, kulowych oraz widełkowych. Ponieważ jest to smar o ponadprzeciętnym przyleganiu do smarowanych powierzchni nadaje się również do smarowania wałów kół zębatych, gwintów roboczych, powierzchni ślizgowych, sworzni i zawiasów drzwi oraz zamków kontenerów.

 

 

Sposób użycia:

Przed użyciem puszkę mocno wstrząsnąć. Spryskać powierzchnie smarem w sprayu z odległości ok. 10cm. W pierwszej fazie smarowania preparat posiada bardzo płynną konsystencję, dzięki czemu penetruje każdą szczelinę. Po odparowaniu aktywnych składników smar gęstnieje i silnie przywiera do smarowanej powierzchni.