Silikon spray

Trwale chroni, smaruje, pielęgnuje elementy gumowe i plastikowe
oraz wszelkiego typu prowadnice

Silikon Spray FREELUX Technical Line PRO to najwyższej klasy płynny silikon w aerozolu. Stosuje się go do delikatnego smarowania, do zabezpieczania elementów gumowych, do zabezpieczeń antykorozyjnych oraz jako środek antyadhezyjny do form w produkcji plastików. Smaruje elementy maszyn pakujących, elementy mebli oraz prowadnic. Idealny do zabezpieczania oraz renowacji uszczelek samochodowych – zapobiega ich sklejaniu, a w okresie zimowym ich przymarzaniu. Niezastąpiony do smarowania prowadnic żaluzji, zawiasów drzwi, szuflad, zamków, kosiarek, pił i zespołów elektronicznych.

Dzięki swoim właściwościom jest antyprzyczepny i antystatyczny. Silikon w sprayu przy nałożeniu na spryskiwaną powierzchnię tworzy cienką smarującą powłokę, dzięki czemu jest produktem idealnym do konserwacji elementów gumowych i plastikowych. Konserwuje gumę zapobiegając jej kruszeniu.  Zastosowana w końcówce dyszy rozpryskowej rurka zwiększa precyzyjność i oszczędność dozowania.

 

Sposób użycia:

Przed użyciem pojemnik wstrząsnąć. Preparat nanosić z odległości ok. 15cm. Po nałożeniu preparatu na powierzchnię należy odczekać ok. 1min, aż substancje aktywne odparują.