Pasta miedziana

Wysokotemperaturowy preparat smarny.
Odporność termiczna dla zakresu temperatur -30st.C do +1200st.C

Jest to specjalna, wysokoprzyczepna pasta z zawartością czystej miedzi, antyutleniaczy i środków antykorozyjnych. Zapobiega korozji części narażonych na wysokie temperatury oraz trudne warunki atmosferyczne. Zapobiega zacieraniu, zapiekaniu i zakleszczaniu się nasmarowanych części.

Chroni części silnika, elementy układu wydechowego oraz hamulcowego, łączniki i bieguny akumulatora,  chroni także łożyska przed zatarciem oraz nakrętki i śruby przed korozją. Idealnie redukuje tarcie na sworzniach, ruchomych częściach sprzęgieł i łączników.

Pasta Miedziana FREELUX Technical Line PRO jest odporna na zmiany temperatur w zakresie -30°C do +1200°C, na wysokie naciski oraz na wypłukiwanie wodą i solą.

Preparat redukuje liczbę awarii oraz napraw, dzięki doskonałym właściwościom smarnym przedłuża żywotność drogich maszyn i urządzeń.

 Preparat idealnie nadaje się do smarowania i konserwacji połączeń gwintowanych i wciskowych, gwintów świec zapłonowych, wtryskiwaczy, kołnierzy połączeniowych, zaworów kotłów, instalacji parowych, magistrali ciepła, zawiasów pieców, osi, szczęk i prowadnic klocków hamulcowych (w samochodach nie posiadających czujników ABS).

 

Sposób użycia:

Usunąć z powierzchni resztki tlenków, starych smarów, farby i zgorzeliny - za pomocą zmywacza uniwersalnego lub w sposób mechaniczny (przy użyciu szczotki drucianej).

Przed użyciem pojemnik z pastą miedziana należy odpowiednio wstrząsać przez ok.2 minuty tak, aby było słychać kulkę mieszającą. Nanieść produkt równomiernie z odległości ok. 15cm na podzespoły.